epub Feeling Better, Getting Better, Staying Better

Book description

Przynajmniej w tej książce autor nie stara się usilnie przekonać nas, że "prawo przyciągania itp." nie działa ;) (albo tylko ja mam takie wrażenie, że trochę złagodniał). Baa, nawet parę razy podkreśla jak ważne jest myślenie - swoją drogą rozwala mnie jak w jednym miejscu pisze, że to nie działa, by w innym przekonywać że działa ;) oczywiście on to jakoś inaczej pisze (bardziej pokrętnie :D ) ale na to wychodzi.

Np. (s.15):
"Ludzi wyprowadzają z równowagi nie same fakty, lecz sposób, w jaki je widzą. (Epiktet)"
i dalej, że teoria REBT (którą propaguje autor) mówi iż ludzi wyprowadzają z równowagi i fakty, i to jak ludzie je widzą - czyli tak to i to ;)

Ale bardziej:

(s.38)
"Kiedy uważasz, że coś jest straszne, świadomie lub nieświadomie żądasz, aby nie było to aż takie straszne jak jest. Czasami z resztą przesadzasz i pewne rzeczy wydają ci się gorsze lub bardziej szkodliwe, niż są naprawdę. Często wmawiasz sobie: "Ponieważ okoliczności są straszne, nie mogę ich znieść. Nie mogę tego wytrzymać!". Paradoksalnie, ponieważ widzisz i odczuwasz je jako bardziej niekorzystne niż są, sprawiasz - tak! sprawiasz - że stają się jeszcze trudniejsze."

nic dodać nic ująć chyba :) albo jeszcze dodam jeden cytat:

(s.209)
"Jeśli chcesz mieć więcej tego, czego chcesz, i mniej tego, czego nie chcesz, powinieneś postawić sobie za cel rozpoznanie własnych wymagań, aby następnie za pomocą różnych sposobów myślenia, metod emotywno-doświadczeniowych i behawioralnych, jakie proponuje racjonalno-emotywna terapia ehawioralna, ograniczyć swoje żądania do zdrowych preferencji."
- zwłaszcza początek i ten fragment o myśleniu ;)

(s.123)
"Opisywanie pewnych szczegółów naszych teraźniejszych i przeszłych uczuć pomaga je zrozumieć, poczuć się lepiej i uwolnić się od emocji, z którymi sobie nie radzimy. Dla wielu pisarzy - jak Marcel Proust i James Joyce - taka dokładna i uczciwa relacja o stanie własnego umysłu była formą autoterapii. Przed wielu laty filozof Ira Progoff zachęcał swoich czytelników do pisania dziennika, co według niego pomaga w wyrażaniu głęboko zakorzenionych uczuć, w dystansowaniu się do nich i radzeniu sobie z nimi. Jak wykazali Brian A. Esterling i współpracownicy, ten rodzaj terapeutycznej twórczości umożliwia dokumentowanie własnych lęków i stanów zgnębienia, nawiązanie kontaktu z traumatycznymi przeżyciami aż do momentu odwrażliwienia, odkrywanie filozoficznych sposobów radzenia sobie z nimi, jak również ułatwia zastosowanie omówionych w tej książce metod poznawczych, doświadczalnych i behawioralnych."
- dobre i z pewnością coś w tym jest, dlatego też piszę pamiętnik :)

(s.212)
"Możesz wybrać, jak się będziesz czuł z powodu nieudanej gry w tenisa (lub czegokolwiek innego). Jest to jedna z głównej myśli tej książki."

A tak na marginesie, autor wspomina (s.216) o książce: http://en.wikipedia.org/wiki/Man%27s_... i koniecznie muszę ją zdobyć ;)

Książka zła nie jest, oceniłbym ją pewnie wyżej gdyby nie to... że w sumie do pewnych rzeczy o których mówi doszedłem sam chwilę wcześniej niż przeczytałem tę książkę ;)

Download Ā«Feeling Better, Getting Better, Staying BetterĀ» epub

01.06.2015

Tag cloud: feeling, better,, getting, better,, staying, better, cheap download, epub, 1 usd, epub, albert ellis

Feeling Better, Getting Better, Staying Better epub ebook download
Download epub

Book info

Title
ISBN9781886230354
Author
PublisherImpact Publishers
GanrePsychology
Release date 01.06.2003
Pages count259
File size7.1 Mb
eBook formatPaperback, (torrent)En
Book rating4.49 (28 votes)
 rate rate rate rate rate

Related books

If you like Feeling Better, Getting Better, Staying Better, read this: